Email Phone
04762230010 | 7402
Academic Links Social Links
 • B

  Bachelor Degree

  Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü

 • M

  Master

  Atatürk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Gazetecilik (YL) Futbolda Milliyetçilik: 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Haberlerine Yönelik Söylem Analizi

 • D

  Doctorate

  Akdeniz Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü/Gazetecilik (DR) Alternatif Bir Yayıncılık Türü Olarak Kitlesel Fonlamalı Gazetecilik: Türkiye’deki Örnekleri

Articles Published in International Refereed Journals:


Articles Published in National Refereed Journals:

DURUR, E. K., & BAKAR, H. (2016). Futbolda milliyetçilik: 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası haberlerine yönelik söylem analizi. Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Elektronik Dergisi4(2).

Papers Presented in International Scientific Meetings and Published in Proceedings:

H. BAKAR, “Edward W  Said Ekseninde İsrail Filistin Meselesine Yönelik Bir Değerlendirme,” presented at the I. Iğdır Uluslararası Multi Disipliner Çalışmalar Kongresi , 2018.

H. BAKAR, “Yeni Medyadaki Dönüşüm Sürecine Kuramsal Bir Bakış,” presented at the Iğdır I. Uluslararası Multi Disipliner Çalışmalar Kongresi , 2018.

H. BAKAR and R. ALTAY, “Medyada Özdenetim  Hürriyet ve Sabah Gazetesi Okur Temsilcilerinin Köşe Yazılarına Yönelik İçerik Çözümlemesi,” presented at the I. Uluslararası Yeni Dünyada İletişim Kongresi, Adana, 2020.

R. ALTAY and H. BAKAR, “Politik Bir Sorun Olarak Cemal Kaşıkçı Cinayeti ve Türk Yazılı Basınının Meseleyi Ele Alış Şekli,” presented at the I. Uluslararası Yeni Dünyada İletişim Kongresi, Adana, 2020.


Papers Presented in National Scientific Meetings and Published in Proceedings:

H. BAKAR, “Gazeteciliği Kitlesel Olarak Fonlamak  Başka Bir Gazetecilik Mümkün mü ,” presented at the Dijital Çağda Yeni Medya ve İletişim, IĞDIR, 2019.

National & International Books Written:


Chapters in National & International Books:

Bakar, H. Altay, R. (2020). Medyada Özdenetim: Hürriyet ve Sabah Gazetesi Okur Temsilcilerinin Köse Yazılarına Yönelik Içerik Çözümlemesi. Suat Gezgin, Hasan Çiftçi (Ed.), Dijital Çağda Değişen Gazete ve Gazetecilik İçinde (s.161-197). Ankara: İksad. 

 

Directed Doctoral Dissertations:


Directed Master Dissertations:

Medya Okuryazarlığı

Kitle İletişim Kuramları

İletişim Bilgisi

Haber Toplama ve Yazma 

Büro Yönetimi ve İletişim Teknikleri

Sosyal Medya ve Halkla ilişkiler

Meslek Etiği 

İnsan İlişkileri ve İletişim 

İletişim Hukuku ve Fikri Haklar 

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Diksiyon ve Metin Okuma Teknikleri 

Radyo-Tv İnternet Haberciliği